18 uvědomění ve 2018

Propadáte časem. Potkáváte lidi, místa, věci, události, knihy, myšlenky a formuje se vám váš pohled na svět, na sebe, na ostatní. Máte pocit, že je to skutečnost, ale není. Můžete do toho vůbec mluvit? Nevím. Tohle se v roce 2018 vyklubalo v mojí hlavě. Takhle nějak to vypadá u mě. Nezouvejte se. 

Knižní a-ha! momenty 2018. Část 1. Kniha života

Přestože jsem loni otáčel i papírové stránky, nejvíc aha-hů ve mně (stejně jako rok předtím) zanechala kniha, která visí online. Je to moje nejmilejší Book of Life od vzdělávací iniciativy School of Life, která se zaměřuje zejména na emoční inteligenci. Neexistuje na internetu místo, kde najdete během pár minut tolik moudra a útěchy. Tady je… Continue reading

Za slova. Nová rubrika v Pravém domácím časopise

Od ledna 2019 na vás v Pravém domácím časopise vykoukne nová rubrika: Za slova s Jiřím Charvátem, ve které vás vezmu za ruku na procházku k hranicím vaší reality, vědomí a existence. Do říší bytí, vnímání a prožívání, kam už se jazykem prokousává jen velmi obtížně.

ENTER #2: fap

Četl jsem si čtvrtou hodinu v kuse články o tom, jak přestat prokrastinovat, když najednou začal notebook ujíždět doprava. A pak nejen notebook, ale celý svět. Pixel mě i s kolečkovou židlí dotlačil do jedné ze zvukotěsných HUBích zasedaček, zavřel za námi dveře a zatáhl žaluzie, přiložil mi nos na nos a do tváře mě… Continue reading

18 a-ha! citátů za 2017

Moudra se nepovalují jen v knihách, ale někdy na vás vyskočí z cizích úst, na konferenci, z ledničky nebo vás probudí ze sna. Nikdy nevíte. Tohle je 18 citátů za uplynulý rok, které šly jedním uchem dovnitř a už tam zůstaly.