Spermofilní komiks? Skvělý tematický dar k Valentýnu. Recenze na Reflex.cz

Jiří Charvát je copywriter na Seznam.cz, věnuje se slam poetry (pod přezdívkou Rimmer; je dvojnásobný mistr ČR!) a zřejmě má rád spermie. Ze všech jeho koníčků nás bude zajímat ten poslední, protože právě teď vyšla v nakladatelství Novela bohemica jeho nová kniha sebraná z komiksových stripů, které původně vycházely na internetu. Je dobře cáknout něco podobného na papír? Nestačil by takový výron jen elektronicky? To je naše otázka.

A dál?

Knižní a-ha! momenty 2017. Část 3. Kniha života

Ve druhé polovině roku 2017 jsem narazil na The Book of Life a jakékoli jiné čtení šlo stranou. TheBookOfLife.org je web, který má na svědomí iniciativa The School of Life a skutečně se tu v šesti kapitolách: Kapitalismus, Práce, Vztahy, , Kultura a Kurikulum dozvíte všechno, co nám měli říct ve škole, abychom v životě lépe prospívali; měli šajna, co vlastně chceme dělat; uměli navazovat vztahy a udržet si je; rozuměli lépe sobě, ostatním a světu. Jenže… nikdo nám to neřekl. Místo toho jsme se učili, kolik tun pšenice vyváží Kanada.

A dál?

ENTER #1: Doma je koma

Dveře se zarazily o moje temeno. Škvírou se protlačil třínohý mops a začal mi z tváře olizovat přilepený čokopiškot.

Dveře zabraly víc, odsunuly mě stranou a mezi futry se zhmotnila dredatá silueta v oblaku marihuanového dýmu: „Tak jak to de na volný noz– Wou-hou!“ Praštilo ji do očí panorama zamaštěných talířů, nahodilá klubka oblečení a moje bezvládné tělo pohozené v nepodařeném pentagramu z krabic od pizzy. „Tady se to rozvolnilo nějak moc! Cos dělal ty dva měsíce? Hibernoval?“

A dál?

Jak jsem se zbláznil z halucinogenní žáby a zahodil život, který přestal dávat smysl. A jak mi můžete pomoct v tom, který dává

 
„Nedělejte měsíc od tripu žádná důležitá rozhodnutí,“ varovali nás.

Nevydržel jsem to a dal výpověď.

Vedl jsem tým copywriterů. Měl milé kolegy, hezké peníze, společenský status.

Jenže najednou… jsem se přistihl, jak mžourám do Inboxu, kam prší další a další e-maily. Nikdy jim nebude konec. A nedává to smysl.

Nedává to smysl.

A dál?

Knižní a-ha! momenty 2017. Část 1. Flow

I letos jsem četl. I letos jsem natrefil na pasáže, které mi změnily pohled na svět. A o ty, které mi nejvíc otevřely oči a pomáhají mi lépe se popasovat s existencí, bych se s vámi – v tomhle bilančním čase, kdy se zase lámou letopočty – rád podělil.

Jako první mi v hlavě udělal průvan chlapík, jehož jméno neumí nikdo napsat ani vyslovit a který zasvětil svůj život zkoumání ideálního stavu bytí, který nazval plynutím. První část letošních knižních a-ha! momentů tedy věnuju jemu.

Společnost nám říká, co máme chtít, abychom byli šťastní. Ale co když ke štěstí vede něco úplně jiného? A může vůbec štěstí přijít zvenku? Nebo je to stav mysli? Jak být šťastný co možná nejčastěji? A co když je lidský mozek naprogramován k věčné nespokojenosti a snaha být šťastný je jen do omrzení omílaným bojem s větrnými mlýny?

Mihaly nezahálí a má odpovědi.

A dál?