Žádní jiní lidi tu nejsou aneb 5 uvědomění, která ti přinesou hluboký klid. TEDxYouth@Prague

Strach z veřejného projevu se pravidelně umisťuje na předních příčkách dotazníků největších lidských strachů. Jerry Seinfeld uvádí, že v Americe jde o strach číslo jedna. Na druhém místě se umístila smrt. To znamená, že když jste na pohřbu, je lepší být ten v rakvi než ten, kdo tam má proslov.

A dál?

Škola, základ života?

Já jsem první rok na na volné noze, takže si musím sám dělat daně. A musím říct, že bych si radši nechal přitlouct šourek k prkýnku. Neumím to, nenávidím to a je tak frustrující věnovat tolik energie tomu, abyste mohli odevzdat peníze. Je to, jako kdybyste dávali svoje peníze na svačinu tlusťochovi, který vás šikanuje. Akorát na vás nečíhá před školou – na to je moc línej – ale musíte jít k němu domů. A ještě si sami spočítat, kolik po vás přesně chce.

Mrknout na stand-up Škola, základ života? >>

A dál?

18 uvědomění ve 2018

Propadáte časem. Potkáváte lidi, místa, věci, události, knihy, myšlenky a formuje se vám váš pohled na svět, na sebe, na ostatní. Máte pocit, že je to skutečnost, ale není. Můžete do toho vůbec mluvit? Nevím. Tohle se v roce 2018 vyklubalo v mojí hlavě. Takhle nějak to vypadá u mě. Nezouvejte se. 

A dál?