Knížky

Eskejp: Na útěku z kanceláře

 

Jiří Charvát. Eskejp: Na útěku z kancelářeMichal Majer hledá lásku a naplnění, chce žít dechberoucí příběh. Přesto každý den míří do firmy, kde navrhuje reklamní předměty. Společnost mu dělají prokrastinující dredatý grafik Pixel, ovulující recepční Sylva, vlezdoprdelka Patrik, senior account Alfons a další podivuhodné kancelářské bytosti, s necitelným šéfem v zádech. Uvízne tu Majer až do smrti? Co byste dělali vy, kdyby nešlo o peníze? Dřepěli byste osm hodin denně v kanclu a pinkali si e-maily?

Bodavě humorná sonda do životů, které jsme si nevybrali, nominovaná na Magnesia blog roku 2017.

320 stran, brožovaná, 13×20 cm
Vydala Novela bohemica v roce 2017
Ilustrace Kateřina Čápová
Doporučená cena 365 Kč

 
KOUPIT

Hodnocení

GoodReads.com 4.04/5
Kosmas 5/5
Databáze knih 82 %
ČBDB 89 %

 

Ondřej IlinčevSmál jsem se nahlas. Na ulici, v tramvaji. Lidi se na mě divně dívali, a bylo mi to jedno. Tahle kniha je boží. Určitě to nejzábavnější, co jsem tento rok četl. Pokud jste někdy byli ve větší firmě nebo dělali cokoliv s marketingem, tak si ji užijete dvojnásob. Za mě se řadí po bok klasik jako Jak jsem vyhrál válku nebo Merde.

Ondřej Ilinčev, CRO & UX expert

 

Tereza KučerováUž dlouho se mi nestalo, že bych za jednu sobotu přečetla celou knížku. Eskejp se četl jedním dechem. A musela jsem se kousat do rtů, abych se tolik nesmála! Doporučuju.

Tereza Kučerová, Holka z digitálu, CMO v Bonami

 

Andrea JanovcováUž dlouho jsem nezažila, že bych četla něco, co mi bude přivádět záchvaty smíchu, kvůli kterým vás budou vyvádět z veřejných prostor. Zahazuji řasenku (dokud to nedočtu, tak nemá smysl), jdu si napsat Ježíškovi o kurz psaní k autorovi a vyhlašuji Eskejp knihou roku.

Andrea Janovcová, Senior marketing manager v Cinestar

 

 

Qejci: Existenciální sperma komiks

 

Jiří Charvát. Qejci: Existenciální sperma komiks

Představte si, že vás se čtyřmi sty miliony nebožáky vstříknou do temné průrvy a máte jen pár dnů na to, abyste je všechny předhonili v závodě na život a na smrt. Povědomé? Aby ne. Už jste to jednou zažili. Zopakujte si svou první výpravu ve větším klidu, s odstupem a vědomím, že jste vyhráli… tohle. Existenci. Co to sakra je?! Kvůli tomu jsem se tak hnal? A co s tím mám teď vůbec dělat?! Pomooooooc!! Je tohle vůbec ještě anotace? Haló?

100 plnobarevných stran, vázaná, 19,5 × 20,2 cm
Vydala Novela bohemica v roce 2017
Doporučená cena 298 Kč

Hodnocení

GoodReads.com 4/5
Databáze knih 86 %
ČBDB 95 %

 

Zase je dneska

 

Zase je dneska. Básnická sbírka Jiřího Charváta

První básnická sbírka dvojnásobného mistra České republiky ve slam poetry, známého pod pseudonymem Rimmer. Z copywritingu si bere jasnost a údernost, ze stand-upu humor, z probdělých nocí existencialismus a z psychedelických zkušeností fascinaci vědomím. Tím vším vás vzdušnou čarou vystřelí, kam od poezie očekáváte. Za slova. Limitovaná, autorem podepsaná edice.

134 stran, vázaná, 13 × 13 cm
Vydala Novela Bohemica v roce 2019
Doporučená cena 248 Kč

KOUPIT

Hodnocení

Databáze knih 100 %