Spermofilní komiks? Skvělý tematický dar k Valentýnu. Recenze na Reflex.cz

Jiří Charvát je copywriter na Seznam.cz, věnuje se slam poetry (pod přezdívkou Rimmer; je dvojnásobný mistr ČR!) a zřejmě má rád spermie. Ze všech jeho koníčků nás bude zajímat ten poslední, protože právě teď vyšla v nakladatelství Novela bohemica jeho nová kniha sebraná z komiksových stripů, které původně vycházely na internetu. Je dobře cáknout něco podobného na papír? Nestačil by takový výron jen elektronicky? To je naše otázka.

Jiří Charvát si toho o spermatu nastudoval poměrně hodně, to se musí nechat. Nemůžeme jeho publikaci sice považovat za popularizační příručku, ale nějaké nové a zajímavé informace se dozajista dovíte. Jeho kniha Qejci obsahuje sto stripů (strip znamená proužek, takže v jeho podání jde spíše o quadripy) a nese podtitul Existenciální sperma komiks.

Hlavními hrdiny jsou dvě spermie. Jedna má brýle a je chytrá, ta druhá má strniště, cigaretu a je jako ze života. Z obou přitom stříkají moudra na všechny strany a snaží se vtipně glosovat neúprosnost vlastního osudu. Jak autor správně poznamenává hned v prvním dialogu obou potenciálních budoucích lidí, Aristoteles se obrací v hrobě. Nic nemůže začínat vyvrcholením. Teď už se není na co těšit.

Celý článek TADY.

Kniha Qejci k mání TU.